Bugun...

EURO 2020’de gruplar belli oluyor

Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) kuraları yarın Romanya'nın başkenti Bükreş'te TSİ 20.00'de çekilecek.
facebook-paylas
 Tarih: 29-11-2019 20:33:51

EURO 2020’de gruplar belli oluyor

UEFA'dan yapılan açıklamaya göre, EURO 2020 gruplarının kurasında 24 ülke 4 torbada yer alacak. A Milli Takım, kura çekiminde 3. torbada bulunacak.

 

Elemeler vasıtasıyla 20 ülke EURO 2020'ye direkt katılma hakkı kazandı. Turnuvada mücadele edecek son 4 ekip, Mart 2020'deki UEFA Uluslar Ligi play-off maçları sonunda belli olacak.

 

Play-off etabı A Grubu'nda İzlanda-Romanya ve Bulgaristan-Macaristan, B Grubu'nda Bosna Hersek-Kuzey İrlanda ve Slovakya-İrlanda Cumhuriyeti, C Grubu'nda İskoçya-İsrail ve Norveç-Sırbistan, D Grubu'nda ise Gürcistan-Belarus ve Kuzey Makedonya-Kosova müsabakaları oynanacak. Eleme usulü yapılacak maçların kazananları, grup birincisi olarak finallere katılabilmek için karşı karşıya gelecek. 


EURO 2020'nin kura çekiminde torbalar şu şekilde:

 

1. torba: Belçika, İtalya, İngiltere, Almanya, İspanya, Ukrayna.

 

2. torba: Fransa, Polonya, İsviçre, Hırvatistan, Hollanda, Rusya.

 

3. torba: Portekiz, Türkiye, Danimarka, Avusturya, İsveç, Çekya.

 

4. torba: Galler, Finlandiya, UEFA Uluslar Ligi play-off A, B, C ve D gruplarının birincileri.

 

Tarihte ilk kez 12 ülkede düzenlenecek

Avrupa Şampiyonası organizasyonunun 60. yıl dönümüne denk gelmesi dolayısıyla EURO 2020, tarihte ilk kez 12 ülkede düzenlenecek.

 

Şampiyonaya A Grubu'nda Roma (İtalya) ve Bakü (Azerbaycan), B Grubu'nda Saint Petersburg (Rusya) ve Kopenhag (Danimarka), C Grubu'nda Amsterdam (Hollanda) ve Bükreş (Romanya), D Grubu'nda Londra (İngiltere) ve Glasgow (İskoçya), E Grubu'nda Bilbao (İspanya) ve Dublin (İrlanda Cumhuriyeti), F Grubu'nda ise Münih (Almanya) ve Budapeşte (Macaristan) ev sahipliği yapacak.

 

İtalya'nın başkentindeki Roma Olimpiyat Stadı'nda 12 Haziran'da yapılacak açılış maçıyla başlayacak EURO 2020, İngiltere'nin başkenti Londra'daki Wembley Stadı'nda 12 Temmuz'da oynanacak final müsabakasıyla sona erecek.

 

Şampiyonada son 16 turu karşılaşmaları, Amsterdam, Bilbao, Bükreş, Budapeşte, Kopenhag, Dublin, Glasgow ve Londra'da, çeyrek finaller ise Bakü, Münih, Roma ve Saint Petersburg'da gerçekleştirilecek.


Yarı finaller ve final ise Londra'da 90 bin kişi kapasiteli Wembley Stadı'nda oynanacak

Etiketler

  DİĞER SPOR Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Sivasspor 17 11 2 4 35 16 37 +19
2 İstanbul Başakşehir 18 10 2 6 36 18 36 +18
3 Fenerbahçe 18 10 4 4 36 21 34 +15
4 Alanyaspor 18 9 4 5 36 17 32 +19
5 Trabzonspor 17 9 3 5 35 19 32 +16
6 Beşiktaş 17 9 5 3 27 22 30 +5
7 Galatasaray 17 7 4 6 23 15 27 +8
8 Yeni Malatyaspor 18 6 6 6 33 26 24 +7
9 Gaziantep FK 18 6 6 6 26 30 24 -4
10 Göztepe 17 6 6 5 19 20 23 -1
11 Denizlispor 17 6 7 4 19 23 22 -4
12 Çaykur Rizespor 17 6 9 2 17 27 20 -10
13 Gençlerbirliği 17 4 7 6 28 32 18 -4
14 Konyaspor 18 4 8 6 16 24 18 -8
15 Kasımpaşa 17 4 10 3 26 34 15 -8
16 Antalyaspor 17 3 9 5 15 33 14 -18
17 MKE Ankaragücü 18 2 10 6 15 35 12 -20
18 Kayserispor 18 2 12 4 17 47 10 -30
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 18 11 3 4 26 15 37 +11
2 BB Erzurumspor 17 9 5 3 20 14 30 +6
3 Keçiörengücü 17 7 3 7 15 10 28 +5
4 Akhisarspor 18 7 4 7 21 17 28 +4
5 Menemenspor 18 8 6 4 21 21 28 0
6 Ümraniyespor 18 8 6 4 29 26 28 +3
7 Bursaspor 17 9 5 3 25 22 27 +3
8 Altay 18 6 6 6 22 20 24 +2
9 Giresunspor 18 6 6 6 20 23 24 -3
10 Adana Demirspor 17 6 5 6 23 17 24 +6
11 Balıkesirspor 17 6 5 6 17 13 24 +4
12 Fatih Karagümrük 17 6 6 5 20 21 23 -1
13 İstanbulspor 17 4 6 7 26 26 19 0
14 Altınordu 18 4 7 7 17 22 19 -5
15 Osmanlıspor FK 17 4 9 4 18 26 13 -8
16 Adanaspor 18 2 9 7 18 28 13 -10
17 Boluspor 17 2 8 7 14 23 13 -9
18 Eskişehirspor 17 4 10 3 23 31 6 -8
Takım O G M B A Y P AV
1 Samsunspor 19 14 1 4 44 7 46 +37
2 Manisa FK 18 13 1 4 49 18 43 +31
3 Hekimoğlu Trabzon 19 11 6 2 34 30 35 +4
4 Sancaktepe Bld 19 10 5 4 31 16 34 +15
5 Çorum FK 18 10 7 1 25 21 31 +4
6 İnegölspor 18 8 6 4 28 18 28 +10
7 Afjet Afyonspor 19 8 7 4 27 22 28 +5
8 Pendikspor 19 7 8 4 23 24 25 -1
9 Tarsus İdman Yurdu 18 8 9 1 25 27 25 -2
10 Sarıyer 18 6 6 6 20 19 24 +1
11 Zonguldak Kömürspor 18 6 6 6 24 24 24 0
12 Hacettepe Spor 18 7 9 2 22 30 23 -8
13 Kırklarelispor 19 5 6 8 16 24 23 -8
14 Amed Sportif 18 5 8 5 13 27 20 -14
15 Başkent Akademi FK 18 5 10 3 22 25 18 -3
16 Gümüşhanespor 18 5 10 3 20 27 18 -7
17 1922 Konyaspor 18 5 11 2 20 30 17 -10
18 Şanlıurfaspor 18 0 17 1 5 59 14 -54
Takım O G M B A Y P AV
1 Serik Belediyespor 18 11 2 5 35 19 38 +16
2 24Erzincanspor 19 10 3 6 26 14 36 +12
3 Artvin Hopaspor 18 9 2 7 29 12 34 +17
4 68 Aksaray Belediyespor 18 9 3 6 30 15 33 +15
5 Çatalcaspor 19 7 2 10 29 17 31 +12
6 Karaköprü Belediyespor 19 7 4 8 17 13 29 +4
7 Buca FK 18 7 6 5 21 24 26 -3
8 Sultanbeyli Bld. 19 6 6 7 20 18 25 +2
9 Silivrispor 18 6 6 6 25 23 24 +2
10 Düzcespor 18 6 6 6 12 14 24 -2
11 Erzin Spor Kulübü 18 5 5 8 21 18 23 +3
12 Çankaya FK 18 6 7 5 19 21 23 -2
13 Şile Yıldızspor 18 5 7 6 14 15 21 -1
14 Kızılcabölükspor 18 4 6 8 24 25 20 -1
15 Yeni Orduspor 18 2 3 13 8 11 19 -3
16 Yomraspor 18 3 7 8 17 22 17 -5
17 Tokatspor 18 1 14 3 12 37 6 -25
18 Manisaspor 18 0 15 3 12 53 3 -41
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2020 Antalyaspor vs Göztepe
 19/01/2020 Galatasaray vs Denizlispor
 19/01/2020 Trabzonspor vs Kasımpaşa
 19/01/2020 Beşiktaş vs Sivasspor
 20/01/2020 Çaykur Rizespor vs Gençlerbirliği
 24/01/2020 Gençlerbirliği vs Gaziantep FK
 25/01/2020 Kayserispor vs MKE Ankaragücü
 25/01/2020 Kasımpaşa vs Alanyaspor
 25/01/2020 Fenerbahçe vs İstanbul Başakşehir
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2020 İstanbulspor vs BB Erzurumspor
 19/01/2020 Keçiörengücü vs Eskişehirspor
 19/01/2020 Boluspor vs Osmanlıspor FK
 19/01/2020 Bursaspor vs Fatih Karagümrük
 20/01/2020 Balıkesirspor vs Adana Demirspor
 24/01/2020 Akhisarspor vs Bursaspor
 25/01/2020 Giresunspor vs Ümraniyespor
 25/01/2020 Osmanlıspor FK vs Keçiörengücü
 25/01/2020 Altay vs İstanbulspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2020 Sivas Belediyespor vs Bodrumspor
 19/01/2020 Ankara Demirspor vs Kahramanmaraşspor
 19/01/2020 Kastamonuspor vs Kırşehir Belediyespor
 19/01/2020 Sakaryaspor vs Elazığspor
 19/01/2020 Uşak Spor vs Ergene Velimeşe
 26/01/2020 Kahramanmaraşspor vs Sivas Belediyespor
 26/01/2020 Bandırmaspor vs Kastamonuspor
 26/01/2020 Bodrumspor vs Etimesgut Belediyespor
 26/01/2020 Ergene Velimeşe vs Ankara Demirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2020 Artvin Hopaspor vs Kızılcabölükspor
 19/01/2020 Yeni Orduspor vs Manisaspor
 19/01/2020 Buca FK vs Erzin Spor
 19/01/2020 Düzcespor vs Çankaya FK
 19/01/2020 Serik Belediyespor vs 68 Aksaray Belediyespor
 19/01/2020 Silivrispor vs Şile Yıldızspor
 19/01/2020 Tokatspor vs Yomraspor
 25/01/2020 Yomraspor vs Sultanbeyli Bld.
 25/01/2020 Manisaspor vs Serik Belediyespor
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI